Podzemná plastová nádrž UNI 2000 Litrov

Kód: 2098
Neohodnotené
696 € / ks 580 € bez DPH
Skladom

Univerzálna podzemná plastová nádrž použiteľná ako nádrž na dažďovu vodu, žumpu alebo ako septik. Monolitická bezodtoková nádrž so vstupným a revíznym otvorom o objeme 2000 Litrov.

Detailné informácie

Podrobný popis

Podzemné plastové nádrže pod označením UNI sú produkované ako univerzálne monolitické nádrže na zber, skladovanie alebo očistenie dažďových alebo odpadových vôd s kapacitou 2 000, 3 000, 4 000 a 5 000 Litrov. Plastové nádrže rady UNI sú vyrábané technológiou rotačného odlievania z PE čim vzniká jednoliaty – monolitický produkt, ktorý svojou konštrukciou bez spojov a zvarov garantuje dokonalú nepriepustnosť tekutín a je eliminované riziko uvoľnenia spojov alebo prasknutie  zvarov  a tým vytvorenie trhliny v plášti nádrže čím je zabránené úniku tekutín do pôdy. Nádrže svojím chemickým zložením garantujú chemickú stabilitu od nežiadúcich vplyvov od veľkého množstva látok, ktoré môžu byť v nádržiach zhromažďované. Kombinácia chemického zloženia s dostatočnou hrúbkou steny, ktorá je u každého produktu kontrolovaná pracovníkom kvality röntgenovou metódou, zabezpečuje dostatočnú pružnosť stien pri zaťažení alebo pri rozpínavosti materiálov vplyvom zmeny teplôt čim je garantovaná ich stabilita a bezproblémová prevádzka po dlhé roky.

Monolitická bezodtoková nádrž UNI 2000 Litrov so vstupným a revíznym otvorom sa z dôvodu univerzálnosti vyrába bez vyrezaných vstupných a výstupných otvorov. Pre vstup sú na vodorovnej ploche pri revíznom otvore vylisované 3 vstupné otvory a to 1 x DN160 a 2 x DN110 a pre výstup je na vodorovnej ploche pri vstupnom otvore nádrže vylisovaný odtok 1 x DN110. Otvory sa vyrezávajú podľa potreby a použitia nádrže nasledovne:

 Zber dažďovej vody: vstup podľa potreby a výstup pre odtok prebytočnej vody.

 Žumpa: vyrezáva sa len vstup podľa potreby a výstup ostáva uzavretý a objem nádrže sa vyčerpáva čerpadlom alebo vývozným vozidlom

 Septik: vstup podľa potreby a výstup pre odtok očistených odpadových vôd od hrubých nečistôt.

 

Skladba plastovej nádrže UNI 2 000 Litrov a UNI 3 000 Litrov:

Skladba-nádrže-UNI-2.0-a-3.0

1 – Poklop vstupného otvoru

2 – Nadstavec vstupného otvoru

3 – Poklop revízneho otvoru

4 – Nadstavec revízneho otvoru

5 – Prítokové koleno a 0,5 m rúra DN160 s otvorom pre odvzdušňovaciu hadicu

6 – Odtokové koleno a 0,5 m rúra DN110 s otvorom pre odvzdušňovaciu hadicu

7 – Prechodová gumená manžeta pre vstup DN160 a výstup DN110

8 – Plastová priehrada

9 – Telo plastovej monolitickej nádrže

- súčasťou sú aj 2 kusy hrubostenných plastových rúr, ktoré sa používajú ako vodorovné rozpery proti stláčeniu nádrže od vonkajších tlakov, ktoré sa dávajú na polguľové výlisky z vnútornej strany.

 

Možnosti napájania prítoku a odtoku:

Možnosti-napájania-prítoku-a-odtoku 

 

Napájanie odvetravacích flexi-hadíc pre zabránenie vzniku podtlaku v nádrži : 

Montáž-vstupu 

Montá-výstupu 

Plastová dvojplášťová priehrada - slúži na filtráciu od hrubých nečistôt v septiku: 

Plastová-prehrada-v-septiku

 

Plastová priehrada je dodávaná ako súčasť každej nádrže a nutnosť ju zamontovať do nádrže je len v prípade keď nádrž bude slúžiť ako septik a funkciou priehrady je zadržiavať splaškové vody v jednej časti nádrže, kde prebieha ich biologický rozklad a následne sú vyplavované spolu s tekutinami do trativodov za účelom vsakovania do pôdy alebo sú odvádzané do iného zariadenia za iným druhom likvidácie.

 

V prípade ak sa nádrž používa ako nádrž na zber dažďovej vody alebo ako žumpa tak sa plastová priehrada môže namontovať, ale jej funkciou je len pôsobiť ako rozpera proti stlačeniu nádrže od vonkajších tlakov

 

V prípade potreby je možné hrdlo revízneho otvoru predĺžiť Nadstavcom Pre Revízny Otvor A Šachtičky o výške 20 centimetrov, 35 centimetrov alebo ich kombináciou až do výšky 1 meter a tiež je možné predĺžiť hrdlo vstpného otvoru Nadstavcami Pre Vstupný otvor taktiež o výške 20 centimetrom, 35 centimetrov alebo ich kombináciou až do výšky 1 meter. 

Nadstavec Pre Revízny Otvor A Šachtičky H 350

Nadstavec Pre Revízny Otvor A Šachtičky H 200

Nadstavec Pre Vstupný Otvor H 350

Nadstavec Pre Vstupný Otvor H 200 

 septik2000-5

septik2000-6

septik2000-7

Dodatočné parametre

Kategória: Nádrže
Hmotnosť: 111 kg
Dĺžka: 2410 mm
Šírka: 870 mm
Výška: 1570 mm
Objem : 2000 Litrov

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: