Plastová nádrž na dažďovú vodu so zabudovanou filtráciou WATER 1000

Kód: 2158
27 hodnotení
ZADARMOZADARMO
water 1000
360 € / ks 300 € bez DPH
Skladom
Prevedenie ?
Doplnková výbava ?
Môžeme doručiť do:
17.7.2024

Podzemná monolitická, odtoková nádrž na zber dážďovej vody so zabudovanou filtráciou a prechodovým poklopom pre napojenie čerpadla a hadice WATER 1000 Litrov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Podzemné nádrže pod označením WATER sú plastové monolitické nádrže určené  na zber, skladovanie a očistenie dažďovej vody s kapacitou 1 000, 2 500, 3 500, 5 000 a 7 000 Litrov. Nádrže sú vyrábané technológiou rotačného odlievania z PE čim vzniká jednoliaty – monolitický produkt, ktorý svojou konštrukciou bez spojov a zvarov garantuje dokonalú nepriepustnosť tekutín a je eliminované riziko uvoľnenia spojov alebo prasknutie  zvarov  a tým vytvorenie trhliny v plášti nádrže čím je zabránené úniku tekutín do pôdy. Nádrže svojím chemickým zložením garantujú chemickú stabilitu od nežiadúcich vplyvov od veľkého množstva látok, ktoré môžu byť v nádržiach zhromažďované. Kombinácia chemického zloženia s dostatočnou hrúbkou steny, ktorá je u každého produktu kontrolovaná pracovníkom kvality röntgenovou metódou, zabezpečuje dostatočnú pružnosť stien pri zaťažení alebo pri rozpínavosti materiálov vplyvom zmeny teplôt čim je garantovaná ich stabilita a bezproblémová prevádzka po dlhé roky.

 

Monolitická nádrž na zber dažďovej vody so zabudovanou filtráciou WATER 1000 Litrov sa vyrába so vstupným otvorom o priemere 440 mm. a revíznym otvorom o priemere 270 mm., pričom v revíznom otvore sa nachádza filtračné sito o objeme 5 litrov, ktoré súži na zachytávanie nečistôt z pritekajúcej dažďovej vody a zo zadnej strany nadstavca je vytvorený otvor pre prípadné napojenie potrubia od čerpadla o veľkosti DN50 a je osadené do prechodovej manžety. Nádrž je prietoková a je vybavená vstupným otvorom s tesnením o veľkosti DN110, ktorý je uložený v nadstavci revízneho otvoru a výstupným otvorom s tesnením tiež o veľkosti DN110 vsadeným priamo do tela nádrže. Oba otvory sú už osadené výrobcom a úlohou  užívateľa je len nádrž správne osadiť do výkopu a napojiť nádrž k prítoku a odtoku a nádrž sa môže používať. 

V prípade potreby predĺženia otvorom pri hlbšom osadení nádrže používame pre predĺženie otvorov tieto nádstavce:

1000

                       Revízny otvor: Predĺžovaci nadstavec pre revízny otvor H 200

                      Vstupný otvor: Predĺžovaci nadstavec pre vstupný otvor H 200

 

Nádrž je dodavana len v nadstavcom so zabudovaným T-kusom a filtračným košom. Ak sa rozhodnete a máte miesto inštalovať nádrž priamo pod zvod tak, že nadstavec bude umiestnený nad úrovňou terénu a vstupný otvor priamo na úrovni terénu, tak nepotrebujete dokupovať žiadne nadstavce. V prípade, že nádrž ste nútený alebo ju chcete uložiť hlbšie tak je nutné dokupovať nadstavce podľa hĺbky uloženia.

Plastová-nádrž-WATER-1000

Nádrže pod označením Water sú vyrábane ako prietokové nádrže slúžiace na zachytávanie dažďovej vody. Množstvo zachytenej vody záleží od množstva zrážok a veľkosti plochy z ktorej vodu zachytávame a od množstva využitia zachytenej vody. Preto je veľmi dôležité si správne zvoliť veľkosť zbernej nádrže a je nutne myslieť aj na spracovanie prebytočnej vody pri intenzívnejšej zrážkovej činnosti a nižšieho využitia zachytenej vody. Prebytočnú vodu môžeme púšťať do potokov, kanalizácie alebo do trativodov vybodovaných na vlastnom pozemku. Prebytočnú vodu „vraciame“ späť do kolobehu za pomocí vsakovacieho  systému v závislosti od veľkosti zbernej nádoby.

 

Vsakovanie prebytočnej vody za pomoci rozdeľovacej šachičky a systému drenážnych rúr:

 

Vsakovanie prebytočnej vody za pomoci rozdeľovacej šachičky a systému vsakovacích tunelov 150 litrov:

 water-dren

Dodatočné parametre

Kategória: Zber dažďovej vody
Hmotnosť: 52 kg
Dĺžka: 2 020 mm.
Šírka: 780 mm.
Výška: 1 190 mm.
Objem : 1 000 Litrov
Výška prítoku: 1 070 mm.
Výška odtoku: 800 mm.
Prítok: 1 x DN110
Odtok: 1 x DN110
Priemer revizného otvoru: 400 mm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: