Upozornenie!!! Objednávky vytvorené od 10. 08. budú z dôvodu KRÁTKEJ dovolenky vybavované od pondelka 15.08.. Ďakujeme za porozumenie.

Plastová nádrž na dažďovú vodu so zabudovanou filtráciou WATER 2500

Kód: 2159
Novinka
Neohodnotené
ZADARMOZADARMO
Nádrž na dažďovú vodu WATER 2500 Litrov
780 € / ks 650 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
16.8.2022

Podzemná monolitická, odtoková nádrž na zber dážďovej vody so zabudovanou filtráciou WATER 2500 Litrov. 

Detailné informácie

Podrobný popis

Podzemné nádrže pod označením WATER sú plastové monolitické nádrže určené  na zber, skladovanie a očistenie dažďovej vody s kapacitou 1 000, 2 500, 3 500, 5 000 a 7 000 Litrov. Nádrže sú vyrábané technológiou rotačného odlievania z PE čim vzniká jednoliaty – monolitický produkt, ktorý svojou konštrukciou bez spojov a zvarov garantuje dokonalú nepriepustnosť tekutín a je eliminované riziko uvoľnenia spojov alebo prasknutie  zvarov  a tým vytvorenie trhliny v plášti nádrže čím je zabránené úniku tekutín do pôdy. Nádrže svojím chemickým zložením garantujú chemickú stabilitu od nežiadúcich vplyvov od veľkého množstva látok, ktoré môžu byť v nádržiach zhromažďované. Kombinácia chemického zloženia s dostatočnou hrúbkou steny, ktorá je u každého produktu kontrolovaná pracovníkom kvality röntgenovou metódou, zabezpečuje dostatočnú pružnosť stien pri zaťažení alebo pri rozpínavosti materiálov vplyvom zmeny teplôt čim je garantovaná ich stabilita a bezproblémová prevádzka po dlhé roky.

 

Monolitická nádrž na zber dažďovej vody so zabudovanou filtráciou WATER 2500 Litrov sa vyrába so vstupným otvorom o priemere 440 mm. a revíznym otvorom tiež o priemere 440 mm., pričom v revíznom otvore sa nachádza filtračné sito o objeme 15 litrov, ktoré súži na zachytávanie nečistôt z pritekajúcej dažďovej vody a zo zadnej strany nadstavca je vytvorený otvor pre prípadné napojenie potrubia od čerpadla o veľkosti DN50 a je osadené do prechodovej manžety. Nádrž je prietoková a je vybavená vstupným otvorom s tesnením o veľkosti DN110, ktorý je uložený v nadstavci revízneho otvoru a výstupným otvorom s tesnením tiež o veľkosti DN110 vsadeným priamo do tela nádrže. Oba otvory sú už osadené výrobcom a úlohou  užívateľa je len nádrž správne osadiť do výkopu a napojiť nádrž k prítoku a odtoku a nádrž sa môže používať. 

V prípade potreby predĺženia otvorov pri hlbšom osadení nádrže používame pre predĺženie otvorov rovnaké nádstavce:

                       

                      Vstupný aj revízny otvor: Predĺžovaci nadstavec pre oba otvory H 200

 

Nádrž je dodavana len s nadstavcom so zabudovaným T-kusom a filtračným košom. Ak sa rozhodnete a máte miesto inštalovať nádrž priamo pod zvod tak, že nadstavec bude umiestnený nad úrovňou terénu a vstupný otvor priamo na úrovni terénu, tak nepotrebujete dokupovať žiadne nadstavce. V prípade, že nádrž ste nútený alebo ju chcete uložiť hlbšie tak je nutné dokupovať nadstavce podľa hĺbky uloženia.

Plastová-nádrž-WATER-1000

Nádrže pod označením Water sú vyrábane ako prietokové nádrže slúžiace na zachytávanie dažďovej vody. Množstvo zachytenej vody záleží od množstva zrážok a veľkosti plochy z ktorej vodu zachytávame a od množstva využitia zachytenej vody. Preto je veľmi dôležité si správne zvoliť veľkosť zbernej nádrže a je nutne myslieť aj na spracovanie prebytočnej vody pri intenzívnejšej zrážkovej činnosti a nižšieho využitia zachytenej vody. Prebytočnú vodu môžeme púšťať do potokov, kanalizácie alebo do trativodov vybudovaných na vlastnom pozemku. Prebytočnú vodu „vraciame“ späť do kolobehu za pomocí vsakovacieho  systému v závislosti od veľkosti zbernej nádoby.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Nádrže Na Dažďovú Vodu
Hmotnosť: 97 kg
Dĺžka: 2 220 mm.
Šírka: 1 240 mm.
Výška: 1 680 mm.
Objem : 2 500 Litrov
Výška prítoku: 1 550 mm.
Výška odtoku: 1 215 mm.
Prítok: 1 x DN110
Odtok: 1 x DN110
Priemer revizného otvoru: 440 mm.
Priemer vstupnéh otvoru: 440 mm.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie