Plastový sklz

Kód: 2118
1 hodnotenie
72 € / ks 60 € bez DPH
Do 7 dní
Môžeme doručiť do:
15.7.2022

Základný plastový sklz, pre vertikálnu manipuláciu so sypkými materiálmi, s pevnými reťazami a karabinami pre bezpečné uchytenie a jednoduché nadpájanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Základné plastové sklzy sú vyrobené z kvalitných PE materiálov, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou pri dostatatočnej pružnosti čo v kombinácií týchto vlastnosti materiálu zabezpečuje vysokú pevnosť o oteruvzdornosť týchto sklzov. Vlastnosti PE materiálov sa vyznačujú aj vysokou odolnosťou voči UV žiareniu a teplotám čo má za následok, že vsypy sú plne funkčné v horúcich letných a taktiež aj v studených zimných dňoch čo zabezpečuje ich celoročné využitie. Sklzy sú vyrobené z kvalitných certyfikovaných a plne recyklovateľných materiálov a pri hrúbke steny až 5,5 milimetra, čo je zapezpečené aj certyfikátom zhody, majú dlhú životnosť pri vysokom zaťažení.

Základné dielce sú vybavené pevnou pochromovanou reťazov o hrúbke 6 mm a pevnou karabinou, ktorá je priamo uchytená kovovým prípravkom v spevnenej časti tela plastového sklzu. Oceľová karabina je dostatočné veľká a pevná, tak aby sa sa jednoducho zapájala do ôk reťaze a bez problémov vydržala aj dlhšie trvájúce zaťaženie vysiacej konštrukcie.

Spájaním týchto dielcov dokážete vytvoriť potrubie pre vertikálnu dopravu sypkých materiálov na požadovanú dĺžku a tak dopraviť spúšťaný materiál na presne požadované miesto. Prioritne sa tento dopravný systém využíva na spúšťanie stavebnej sutiny a odpadu priamo do prepravného kontajnera, ale využitie si nájde pri akomkoľvek sypkom materiáli, ktorý potrebujete vertikálne dopraviť na presne určené miesto. Tým, že sa materíál prepravuje takmer v uzavretom priestore, je zabránené tomu aby materiál opustil riadenú dráhu prepravovania a tak sa mohol stať nebezpečným pre okolie a samozrejme je aj znížená prašnosť pri riedenom spúšťaní materiálov pomocou sklzou.

Sklzy sú lievikovitého tvaru a pri nadpájaní sa do seba vkladajú a následné upevňujú pomocou reťaze a karabiny. Sklzy sú vyrábané v dĺžke 1080 mm a pri zmontovanom stave pri prekrytí sa udáva funkčná dĺžka 1 dielca 1000 mm. Jednotlivé dielce sa dajú vkladať jeden do druhého, taže znížujú nároky na priestor pri skladovaní a preprave.

Zmontované dopravné potrubie môže byť kolme na podlahu len v prípade prepravovania ľahkých a sypkých materiálo ako napr. obylie alebo piloviny. V prípade ak sa jedná o materiály ako je stavená suť musí byť potrubie uložené pod nejakým uhlom  tak aby sa prepravovaný materiál kĺzal a nie voľne padal. Voľbou úhla vieme čiastočne ovplyvniť aj rýchlosť prepravy tovarov v potrubí, avšak úhol nesmie byť príliž veľky aby prepravovaný materiál v potrubí nebol brzdený. Doporučuje sa dopravné potrubie upevniť na každých 10 m potrubia o pevnú konštrukciú (lešenie), alebo o budovu.

Konštrukčný nákres s rozmermi:

sklz-na-stavebnu-sut_rozmery

 

Dodatočné parametre

Kategória: Plastové sklzy na stavebnú suť
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 9 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie