Plastový sklz

Kód: 2118
4 hodnotenia
72 € / ks 60 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.4.2024

Základný plastový sklz, pre vertikálnu manipuláciu so sypkými materiálmi, s pevnými reťazami a karabinami pre bezpečné uchytenie a jednoduché nadpájanie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Základné plastové sklzy sú vyrobené z kvalitných PE materiálov, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou pri dostatatočnej pružnosti čo v kombinácií týchto vlastnosti materiálu zabezpečuje vysokú pevnosť o oteruvzdornosť týchto sklzov. Vlastnosti PE materiálov sa vyznačujú aj vysokou odolnosťou voči UV žiareniu a teplotám čo má za následok, že vsypy sú plne funkčné v horúcich letných a taktiež aj v studených zimných dňoch čo zabezpečuje ich celoročné využitie. Sklzy sú vyrobené z kvalitných certyfikovaných a plne recyklovateľných materiálov a pri hrúbke steny až 5,5 milimetra, čo je zapezpečené aj certyfikátom zhody, majú dlhú životnosť pri vysokom zaťažení.

Základné dielce sú vybavené pevnou pochromovanou reťazov o hrúbke 6 mm a pevnou karabinou, ktorá je priamo uchytená kovovým prípravkom v spevnenej časti tela plastového sklzu. Oceľová karabina je dostatočné veľká a pevná, tak aby sa sa jednoducho zapájala do ôk reťaze a bez problémov vydržala aj dlhšie trvájúce zaťaženie vysiacej konštrukcie.

Spájaním týchto dielcov dokážete vytvoriť potrubie pre vertikálnu dopravu sypkých materiálov na požadovanú dĺžku a tak dopraviť spúšťaný materiál na presne požadované miesto. Prioritne sa tento dopravný systém využíva na spúšťanie stavebnej sutiny a odpadu priamo do prepravného kontajnera, ale využitie si nájde pri akomkoľvek sypkom materiáli, ktorý potrebujete vertikálne dopraviť na presne určené miesto. Tým, že sa materíál prepravuje takmer v uzavretom priestore, je zabránené tomu aby materiál opustil riadenú dráhu prepravovania a tak sa mohol stať nebezpečným pre okolie a samozrejme je aj znížená prašnosť pri riedenom spúšťaní materiálov pomocou sklzou.

Sklzy sú lievikovitého tvaru a pri nadpájaní sa do seba vkladajú a následné upevňujú pomocou reťaze a karabiny. Sklzy sú vyrábané v dĺžke 1080 mm a pri zmontovanom stave pri prekrytí sa udáva funkčná dĺžka 1 dielca 1000 mm. Jednotlivé dielce sa dajú vkladať jeden do druhého, taže znížujú nároky na priestor pri skladovaní a preprave.

Zmontované dopravné potrubie môže byť kolme na podlahu len v prípade prepravovania ľahkých a sypkých materiálo ako napr. obylie alebo piloviny. V prípade ak sa jedná o materiály ako je stavená suť musí byť potrubie uložené pod nejakým uhlom  tak aby sa prepravovaný materiál kĺzal a nie voľne padal. Voľbou úhla vieme čiastočne ovplyvniť aj rýchlosť prepravy tovarov v potrubí, avšak úhol nesmie byť príliž veľky aby prepravovaný materiál v potrubí nebol brzdený. Doporučuje sa dopravné potrubie upevniť na každých 10 m potrubia o pevnú konštrukciú (lešenie), alebo o budovu.

Konštrukčný nákres s rozmermi:

sklz-na-stavebnu-sut_rozmery

 

Dodatočné parametre

Kategória: Plastové sklzy na stavebnú suť
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 9 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: