Plastový sklz s násypkou

Kód: 2117
1 hodnotenie
122,40 € / ks 102 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
26.4.2024

Plastový sklz s praktyckou násypkou, odoberateľným krytom a kotviacim spevnením pre bezpečné uchytenie do nosnej konštrukcie.

Detailné informácie

Podrobný popis

Plastový sklz s násypkou a krytom je vyrobený z kvalitných PE materiálov, ktoré sa vyznačujú vysokou pevnosťou pri dostatatočnej pružnosti čo v kombinácií týchto vlastnosti materiálu zabezpečuje vysokú pevnosť o oteruvzdornosť týchto sklzov. Vlastnosti PE materiálov sa vyznačujú aj vysokou odolnosťou voči UV žiareniu a teplotám čo má za následok, že vsypy sú plne funkčné v horúcich letných a taktiež aj v studených zimných dňoch čo zabezpečuje ich celoročné využitie. Sklzy sú vyrobené z kvalitných certyfikovaných a plne recyklovateľných materiálov a pri hrúbke steny až 5,5 milimetra, čo je zapezpečené aj certyfikátom zhody, majú dlhú životnosť pri vysokom zaťažení.

Sklz s násypkou je dielec, ktorý začína celú sústavu potrubia pre vertikálnu dopravu sypkých materiálov a slúži na vsypovanie prepravovanej hmoty do dopravného potrubia. Dielec s násypkou sa vkladá do nosnej konštrukcie, ktorá je upevnená do stavebného otvoru. Tento dielec má po obvode spevnené výstupky, ktoré slúžia ako dorazy na ktorých drží násypka v nosnej oceľovej konštrukcíí. Praktycká a dostatočne šyroká násypka umožňuje pohodlné vhadozovanie alebo vsypavanie prepravovaného materiálu do potrubia. Vrchna prykrývka slúži ako kryt proti dažďu a zadržiava aj vracajúci sa prach z potrubia. V prípade ak je ptrebné mať spúšťacie potrubie s viacerými násypkami sa plastový kryt odoberá a vkladá sa do násypky základný plastový sklz čím dokážeme vytvoriť spúšťacie potrubie s viacerými miestami pre plenie s prepravovaným materiálom, ktorý dokážeme dopraviť do jedného spoločného miesta. 

Spájaním týchto dielcov dokážete vytvoriť potrubie pre vertikálnu dopravu sypkých materiálov na požadovanú dĺžku a tak dopraviť spúšťaný materiál na presne požadované miesto. Prioritne sa tento dopravný systém využíva na spúšťanie stavebnej sutiny a odpadu priamo do prepravného kontajnera, ale využitie si nájde pri akomkoľvek sypkom materiáli, ktorý potrebujete vertikálne dopraviť na presne určené miesto. Tým, že sa materíál prepravuje takmer v uzavretom priestore, je zabránené tomu aby materiál opustil riadenú dráhu prepravovania a tak sa mohol stať nebezpečným pre okolie a samozrejme je aj znížená prašnosť pri riedenom spúšťaní materiálov pomocou sklzou.

Zmontované dopravné potrubie môže byť kolme na podlahu len v prípade prepravovania ľahkých a sypkých materiálo ako napr. obylie alebo piloviny. V prípade ak sa jedná o materiály ako je stavená suť musí byť potrubie uložené pod nejakým uhlom  tak aby sa prepravovaný materiál kĺzal a nie voľne padal. Voľbou úhla vieme čiastočne ovplyvniť aj rýchlosť prepravy tovarov v potrubí, avšak úhol nesmie byť príliž veľky aby prepravovaný materiál v potrubí nebol brzdený. Doporučuje sa dopravné potrubie upevniť na každých 10 m potrubia o pevnú konštrukciú (lešenie), alebo o budovu.

Konštrukčný nákres s rozmermi:

sklz-na-stavebnu-sut_s_nasypkou_rozmery

Dodatočné parametre

Kategória: Plastové sklzy na stavebnú suť
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 14 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: