Vsakovací zvon s revíznym otvorom Čierny Water 1000l

Kód: 2142
Neohodnotené
ZADARMOZADARMO
zvonr 1000 1
390 € / ks 325 € bez DPH
Do 7 dní
Môžeme doručiť do:
27.6.2024

Vsakovací zvon s revíznym otvorom na rozptyl prebytočnej dažďovej vody, očistených odpadových vôd zo septika, drenáže alebo z domácej čističky odpadových vôd.

Detailné informácie

Podrobný popis

 

Plastový zvon na rozptyl prebytočných tekutín do pôdy. Slúži na rozptyl prebytočných tekutín zo zberných nádrží, drenážnych systémov, podlahových žľabov alebo menších striech do 100 m2, alebo je možné kombinovať jednotlivé zdroje prebytočných tekutín, nakoľko na vsakovacej šachte sa nachádzajú až 4 vylisované možné otvory pre napojenie v rozmeroch 110 až 160 DN. Vsakovacia šachta neslúži ako zásobník na zber prebytočných tekutín ale vytvára 1 000 litrovú rezervu pri nadmernom množstve prebytočných tekutín, s následným postupným rozptylom do pôdy.

 

Dažďová-voda-1160x646

Rozptyl prebytočných tekutín cez vsakovací zvon je zabezpečený otvoreným dnom zvonu a otvormi pri spodnej hrane po celom obvode. Kvalita vsakovania je ovplyvnená podkladom pod zvonom a druhom zeminy v ktorej je zvon uložený. Najlepšie vsakovanie dosiahneme ak je vsakovacia šachta uložená na dostatočne hlbokom štrkovom alebo kameninovom podklade a obsyp zvona je urobený štrkom alebo kamenivom ktoré má dostatočnú priepustnosť.

 

Vsakovací zvon sa vyrába so vstupným 600 mm otvorom, alebo s revíznym 300 mm otvorom. Obe varianty sa dodávajú spolu s poklopom, ktorý je v prípade vstupného otvoru zabezpečený troma skrutkami po boku poklopu a v prípade revízneho otvoru je zabezpečený dvoma skrutkami z vrchu poklopu. V prípade vstupného otvoru je poklop pochôdzný ale nie pojazdný a zároveň je aj estetického tvaru a tak je aj vkusným doplnkom do Vašej záhrady. Pri revíznom otvore je poklop nepochôdzný a nepojazdný.

 

Osadenie vsakovacieho zvonu je závisle od spádu potrubí, ktoré určí hĺbku osadenia zvonu a to maximálne až do hĺbky 2 800 mm. V prípade osadenie pod úroveň vrchnej vrstvy pozemku sa pre predĺženie tunela otvoru používajú predlžovacie nadstavce vo výške 400 a 200 mm pri vstupnom aj revíznom otvore.

Dodatočné parametre

Kategória: Vsakovacie nádrže
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 22 kg
Priemer: 1400 mm
Výška: 1250 mm
Priemer otvoru: 300 mm
Objem: 1000 Litrov
Prítok: 4 x DN110 až DN160
Hmotnosť: 22 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: