Plastová Vaňa Na Zver - Malá

Kód: 2001
Akcia
3 hodnotenia
102 € –11 %
Plastová vanička na divinu (1 z 5)
102 € –11 % 90 € / ks 75 € bez DPH
Skladom
Môžeme doručiť do:
17.7.2024

Plastová vaňa na transport menšej zveri alebo diviny o rozmeroch 91,5 x 58,5 x 21 cm, objemom 72 litrov a nosnosťou až do 100 kg pri teplotách do - 30 ℃.

Detailné informácie

Podrobný popis

Malá plastová vaňa je určená na transport ulovenej menšej zveri alebo diviny pre menšie modely SUV alebo do osobných áut.  Používa sa na prepravu srnčej zveri, diviačat, líšiek alebo drobnej zveri a chráni tak automobil od znečistenia od prepravovanej zveri. Vanička je vhodná na prepravu rôzných vecí spojených s poľovníctvom ako napríklad krmivo, soľ alebo poľovnícku obuv. Vaničku je taktiež možné pripevniť na nosiče montované na ťažné zariadenie alebo konštrukciu automobilu.

 "Lodňa" je vyrobená z polyetylénu čo jej zabezpečuje vysokú pävnosť pri dostatočnej pružnosti aj pri nízkych teplotách. Transportná vaňa je veľmi odolná voči nárazom a tlakom pri ťahaní. Dno vane je spevnené 2 pevnostými pruhmi po celej dĺžke dna. Hranatý tvar a pevnostné pruhy zabezpečujú vyššiu stabilitu pri ťahaní. Dostatočná pevnosť pri vysokej pružnosti zaručuje jej nezničiteľnosť aj v najťahších podmienkách na rôzných podkladoch.

Pevný horný rám a spevnené dno umožňujú ťahať ale aj dvíhať vaňu so zaťažením až do 100 kg. Horný rám vane je vybavený dvomi okami z pevného popruhu, ktoré prechadzajú cez otvory v ráme a sú olemované mosadznými okami eliminujúcimi trenie ostrých hrán na popruh. Popruhové oka umožňujú uchopenie vaňe pri zdvíhaní alebo pripevnenie lana pre ťahanie. Spevnený rám taktiež umožňuje lepšie uchopenie vane a tak pri dvíhaní máte väčšiu silu a dokážete tak nakladať ulovenú zver efektívnejšie a čistejšie ako keď dvíhate ulovenú zver ako "mŕtvu váhu". Na dne vaničky sa nachádzajú dva spevňujúce pruhy, ktoré zabezpečujú aby sa dno pod ťarchou neprepadlo a spolu s hranatým tvarom vyššiu stabilitu pri ťahaní. Taktiež je možné vaňu s ulovenou zverou natiahnúť na dopravný prostriedok za pomoci navíjaka po šikmej plošine. Lodňu je možné ťahať za snežným skútrom, autom, štvorkolkou a v nepristupných terénoch za koňom. Pri ťahaní po rôzných terénoch treba však dávať pozor na vytŕčajúce ostré kamene, ktoré môžu zaťaženú vaničku pri vyššej rýchlosti prepychnúť. Pri približovaní ulovenej zveri pomocou vaničky šetrite divinu od podliatin, vpichov od podložia a pri vyvrhnutom kuse od znečistenia otvorenej brušnej a hrudnej dutiny, čím neznižujete kvalitu diviny. Taktiež neznehodnotite kožu pokiaľ ju chcete na ďalšie použitie alebo preparáciu.

Pri preprave ulovenej zveri nevytekajú telesné tekutiny do priestorov automobilu alebo privesného vozíka a tak sa preprava stáva čistejšou a zároveň je zabezpečené aj veterinárne nariadenie o biologických zásadách o manipulovaní s diviakmi, ktoré hovorí o tom že telá diviakov sa nemôžu dotýkať seba ani dopravných prostriedkov a počas prepravý nesmú vytekať z dopravného prostriedku žiadne telesné tekutiny. Malá vanička je vhodná aj na prepravu vývrhu pokiaľ to je nutné podľa veterinárnych nariadení.  Prepravná vaňa má hladký povrch a tak je veľmi jednoducho umyvateľná a dobre dezinfikovateľná. Vanička nieje vhodná na potravinárske účely.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Poľovníctvo
Záruka: 2 roky
Hmotnosť: 4.3 kg

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: